PORADNIA LECZENIA ENDOMETRIOZY

         Według wielu autorów częstość zachorowania na endometriozę nie zmieniła się na przestrzeni ostatnich 30 lat. Dzięki rozwojowi nowoczesnej diagnostyki, a także coraz to większej świadomości nie tylko lekarzy ale i pacjentek rozpoznajemy coraz więcej przypadków endometriozy narządu rodnego. Pomimo powszechności występowania tego schorzenia w formie zaawansowanej (nawet u co 10 kobiety) rozpoznawalność jednak nadal pozostaje niezadowalająca. Dlatego tak ważne jest, aby w przypadkach podejrzenia endometriozy (szczególnie u kobiet z bolesnymi obfitymi miesiączkami)  badanie ginekologiczne było przeprowadzone przez wyspecjalizowanych w walce z endometriozą lekarzy.  Podstępny rozwój tego schorzenia wymaga od personelu medycznego nie tylko wnikliwego wywiadu, lecz także skrupulatnego badania fizykalnego uzupełnionego o najnowsze techniki obrazowania. W swojej wieloletniej praktyce w diagnostyce endometriozy posługujemy się kombinacją zaawansowanej diagnostyki ultrasonograficznej, tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego w połączeniu z wnikliwym badaniem ginekologicznym.  Umożliwia to zwiększenie wykrywalności tej choroby.

 

Dzięki Poradni Leczenia Endometriozy możemy pomóc wielu kobietom potwierdzić lub wykluczyć to schorzenie.  Mamy nadzieję, że nasza wiedza i doświadczenie umożliwi szybkie i trafne rozpoznanie pozwalające uniknąć długofalowych skutków tej strasznej choroby. 

W Poradni Leczenia Endometriozy pracuje dwóch wykwalifikowanych w walce z tym schorzeniem lekarzy.

DSC_9255-Edit-Edit_edited.jpg
Dr n. med. Piotr Rubisz
Specjalista ginekologii i położnictwa

Doświadczenie i umiejętności zdobywałem w I Katedrze i Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Od wielu lat pasjonuję się chirurgią ginekologiczną, a w szczególności zagadnieniami związanymi z endometriozą i mięśniakami macicy.

40531807_257155988461236_671860540971365
Dr n. med. Mikołaj Karmowski
Specjalista ginekologii i położnictwa

Zajmuje się ginekologią operacyjną, w szczególności chirurgią małoinwazyjną. Jego pasją jest laparoskopia ginekologiczna z szczególnym uwzględnieniem leczenia małoinwazyjnego endometriozy. 

Kliknij i dowiedz się więcej

Klinika

Multimedica

Poradnia leczenia endometriozy

Medicus Clinic - Pl. Strzelecki 24 Wrocław

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

Poradnia leczenia endometriozy

Multimedica - ul. Zakrzowska 19a Wrocław

multimedica_00
multimedica_00
press to zoom
multimedica_13
multimedica_13
press to zoom
multimedica_22
multimedica_22
press to zoom
multimedica_10
multimedica_10
press to zoom
multimedica_25
multimedica_25
press to zoom